Una dotzena de persones i entitats del Prat, premiades pels seus èxits i dedicació al món de l’esport

Compartir: Compartir en FacebookCompartir en TwitterCompartir en Google+Compartir por correoCompartir en PinterestCompartir en Whatsapp

La 32a Nit de l'Esport del Prat de Llobregat s’ha celebrat aquest divendres 6 d’abril, entre les 20 i les 22 h, al Cèntric Espai Cultural.  Durant l’acte, s’han premiat les persones i entitats locals que han destacat pels èxits assolits o per la promoció de l'esport durant la temporada 2016-2017. 

L’acte, organitzat per l’Ajuntament del Prat, ha comptat amb la presència de l’alcalde de la ciutat, Lluís Tejedor, i del tinent d'alcalde d'Esports i Salut Pública, Juan Pedro Pérez Castro, entre d’altres representants municipals.
 
Per primera vegada, tres dels premis (millor esportista masculí i femení major de 16 anys i millor equip federat) s’han sotmès a la votació de la ciutadania. A partir de 3 nominacions per categoria del jurat, la ciutadania ha decidit, mitjançat el seu vot on line, els guanyadors d’aquests premis. En total, han votat un total de 1.262 persones.

Amb 517 vots, el guanyador al millor esportista masculí major de 16 anys ha estat Rafael Barneto de l’Associació Esportiva Karate Prat. La dona esportista major de 16 anys més votada ha estat Adriana Barangé (Club Marítim Prat-Centre Municipal de Vela),amb 492 vots. Pel que fa al premi al millor equip federat, el més votat ha estat l’equip de triatló del Prat Triatló 1994 (460 vots).
 
A més d’aquestes tres categories, s’han lliurat els premis següents a persones i entitats de múltiples disciplines esportives: Millor esportista masculí i femení (menor de 16 anys); Millor esportista participant en jocs escolars; Millor equip en jocs escolars; Millor entitat esportiva en la promoció de l’esport; Millor AMPA o centre educatiu en la promoció de l’esport; Millor tècnic esportiu, destacat per la seva trajectòria com a entrenador, col·laborador, àrbitre o directiu; Millor esportista amb discapacitat física i/o sensorial; i Millor esportista amb discapacitat intel·lectual.

També s’han concedit dues mencions especials a les entitats del Club Patí Delta i al Club Vòlei Prat, atès que aquest any celebren el 25è aniversari de la seva fundació.  

A més d’aquests premis, s’ha fet entrega del Premi Periòdic Delta a la millor trajectòria esportiva -lliurat per aquesta publicació-, que enguany ha estat per a Mar Sanromà, jugadora i entrenadora de waterpolo, que va ser seleccionadora de l’equip espanyol femení d'aquest esport.

A continuació, es detalla el llistat complet de guanyadors/ores i nominats/ades:
 
Millor esportista federat major de 16 anys masculí (votació on line)

Guanyador: Rafael Barneto León (Associació Esportiva Karate Prat)
Nominat: Rafael Heredia Barba (Club Patí Cobra El Prat)
Nominat: José María Izquierdo Vico (Federació Catalana de Motonàutica)
 
Millor esportista federat major de 16 anys femení (votació on line)

Guanyadora: Adriana Barangé Forto (Club Marítim Prat - Centre Municipal de Vela)
Nominada: Teresa Moreno Balagué (Club Patí Cobra El Prat)
Nominada: Alba Ropero Palacios (Associació Esportiva Karate Prat)
 
Millor equip en competició federada (votació on line)
Guanyador: Equip de triatló (Prat Triatló 1994)
Nominat: Equip femení 1a divisió (Club Patí Cobra El Prat)
Nominat: Equip de veterans (Pratenc AA)
 
Millor AMPA o centre educatiu
Guanyadora: AMPA Charles Darwin
 
Millor entitat per la seva tasca en la promoció de l’esport
Guanyadora: Club Hoquei Prat
Nominada: Associació Esportiva Karate Prat
Nominada: Club Patinatge Artístic Sagnier
 
Millor equip en Jocs Escolars
Guanyador: Associació Gimnàstica Rítmica Ribera Baixa (Equip Aleví B)
Nominat: Associació Esportiva Karate Prat (Equip infantil)
Nominat: Club Patín Delta Prat (Equip de patinatge de velocitat)
 
Millor esportista en Jocs Escolars menor de 16 anys
Guanyador: Marcos Palacios Fernández (AE Sporting Alcalà Prat)
Nominada: Laura Punzano Martínez (Club Escola Rítmica Prat)
Nominada: Nerea Martín Ruíz (Associació Esportiva Karate Prat)
 
Millor esportista amb discapacitat física i/o sensorial
Guanyadora: Laia Casino Puiggalí (Prat Triatló 1994)
Nominada: Sandra Sánchez López  (Club Voleibol Prat)
 
Millor esportista amb discapacitat intel·lectual
Guanyadora: Neus Alvira Navarro (Associació de Temps de Lleure Rubricatus)
Nominada: Jèssica Molina Garcés (Associació de Temps de Lleure Rubricatus)
Nominat: José Antonio Expósito Cortés (Associació de Temps de Lleure Rubricatus)
 
Millor tasca tècnica
Guanyador: Francesc Martín i Javier Duarte (Gym Studio Fran Martín)
Nominat: David Hernández Martínez (Associació Esportiva Karate Prat)
Nominat: Equip tècnic AGR Ribera Baixa (Associació Gimnàstica Rítmica Ribera Baixa)
 
Millor esportista federat menor de 16 anys masculí
Guanyado: Nil Llop Izquierdo (Club Patí Cobra)
Nominat: Óscar Núñez Fernández Coto (Motociclisme)
Nominat: Youssef Benkhallouk (Gym Studio Fran Martín)
 
Millor esportista femenina federada menor de 16 anys
Guanyadora: Chang Cui Ji (Gym Studio Fran Martín)
Nominada: Luisa María González Salazar (Club Patí Cobra El Prat)
Nominada: Joana Pujals (Pratenc AA)
 
Premi Delta a la millor trajectòria esportiva (concedit per la revista Delta)
Guanyadora: Mar Sanromà, jugadora i entrenadora de waterpolo, que va ser seleccionadora de l’equip espanyol femení d'aquest esport.


Veure més

acolor.es - Diseño de paginas webbuscaprat.com - Guia comercial de el prat
aColorBuscaprat